← Literatūra

Patreon icon   Tik Patronams

Icchokas Meras, Ona Šimaitė, Marius Ivaškevičius ir kiti
Holokaustas ir romanas „Lygiosios trunka akimirką“

Žydų, pasiaukojimo ir XX a. vid. katastrofų tema. Aukštesnio lygio siekiantiems mokiniams, Icchoko Mero (1934-2014 m.) romanas apie XX a. Vilniaus geto žydų tragizmą, nors neįtrauktas į privalomosios literatūros sąrašą, yra vienas skaitomiausių lietuvių literatūros kūrinių visame pasaulyje ir vertas dėmesio.

296 žodžiai — 2 min

istorinis ilgas besidomintiems

[Nuotrauka] Iliustracija
Aa

Vokiečių masiniai tarptautiniai nusikaltimai

XX a. vidurys — katastrofų laikotarpis. Antrasis pasaulinis karas ypač paveikė Europą.

Rytuose SSRS okupavo ir aneksavo Baltijos šalis, o Vakaruose Hitlerio Vokietija sugebėjo okupuoti Paryžių, vėliau pavergė Baltijos šalių piliečius… Tačiau ir Rytuose, ir Vakaruose (tik vėliau, nuo 1942 m.), vyko holokaustas (žydų žodis — šoa, angl. shoah).

Apie politinio įkaito gyvenimą lageryje rašė Balys Sruoga, o apie apie Vilniaus geto gyvenimą (nors kūrinys nememuarinis) rašė Icchokas Meras (Vikipedija). Onos Šimaitės — bibliotekininkės, humanitarinės — paskatinimo dėka Meras pradėjo kurti romanus.

Šiais laikais

Kai kurie neigia holokaustą, tai antisemiti ir neonaciai. Kita vertus, yra ir kitų socialinių grupių, kurių šiandien didesnė dalis visuomenės netoleruoja. Žydai buvo nekalti žmonės, bet jų nekentė Hitleris, todėl norėjo juos sunaikinti, išaukštinti arijų tautą.

Samprotavimo rašiniuose galima remtis ir straipsniais, žymių figūrų …

🤔 ... argi nenori perskaityti viską?

Skirk bent 1 EUR mūsų veiklai ir gauk neribotą prieigą prie konspektų ir kitų išskirtinių patronų dovanų. Patreonas — plačiai naudojama platforma, kuria milijonai žmonių paremia savo mėgstamiausius kūrėjus bei organizacijas. Tai lengva, paprasta ir truks tik keletą minučių.

Aplankyti Patreoną

💖 Nusiųskite konspektus draugams, dalinkimės žiniomis!

Panašūs konspektai

Tik Literatūra

Visos pamokos ir konspektai →