← Literatūra

Marius Ivaškevičius
Trijų veiksmų pjesė „Madagaskaras“

Šių laikų rašytojas, postmodernistas, originaliai interpretuojantis opius lietuvių istorijos ir kultūros siužetus, nevengiantis ironijos, absurdo.

158 žodžiai — 1 min

12kl drama postmodernizmas istorinis

[Nuotrauka] Viganto Ovadnevo, Žmonės.lt nuotr.

Viganto Ovadnevo, Žmonės.lt nuotr.

Aa
Neužbaigtas straipsnis

Reikalingas redagavimas, patikslinimai, papildoma informacija. Pateikiame tai, ką šiuo metu turime — esminę informacija, kontekstą, pagrindus.

Sužinoti daugiau →

Kūriniui būdingas intertekstualumas — autoriaus ir svetimo teksto sąveikia.

Kazio Pakšto idėja tarpukaryj perkelti Lietuvą į Afriką suviliojo dramaturgą imtis šios temos. Nors kūrinys parašytas XXI a., XX a. pr. leksikos pavyzdžiu „išrasta“ kalba, autoironiškas ir šmaikštus pačių lietuvių požiūris į save ir pasaulį.

Skaidrės. Kalbos vartojimas (kalbam.lt)

Daugiau apie rašytoją

Marius Ivaškevičius DELFI.lt portalui 2016 metais parašė straipsnį Aš — ne žydas. Straipsnyje samprotaujama apie holokausto Lietuvoje minėjimą, ypač savo gimtajame mieste — Molėtuose.

Tai įdomu

Madagaskarą galima pamatyti gyvai teatre.

Be to, panašia tema buvo sukurtas filmas Nova Lituania (2019) pagal Karolį Kaupinį.

Tarpukario Lietuvos geografijos profesorius stengiasi įtikinti šalies vyriausybę kuo greičiau sukurti atsarginę valstybę užjūryje ir taip gelbėti šalį nuo pražūties. Tačiau tikinčių idėja ar pripažįstančių pranašystę – žymiai mažiau nei ją menkinančių ar besipriešinančių. Vienintele viltimi tampa slapta parama iš politika nusivylusio ir smarkiai įsimylėjusio pusamžio šalies premjero. Abu vyrai sprendžia, ką gelbėti – kitus ar save? Facebook

IMDB

Variety įvertinimas ir kontekstas

💖 Nusiųskite konspektus draugams, dalinkimės žiniomis!

Panašūs konspektai

Tik Literatūra

Visos pamokos ir konspektai →